Vilniaus apskrities bendrasis planas: Ekonomika (Vilnius, 2000)
Projekte pateikiama Vilniaus apskrities ūkio (įskaitant pramonės, statybos, paslaugų ir žemės ūkio sektorius) raidos tendencijų ir esamos situacijos analizė ekonominės plėtros prioritetų požiūriu bei identifikuojamos tolesnės plėtros priemonės ir šaltiniai.
AB “Oruva” verslo plano “Mažų dyzelinių variklių gamyba” ekonominė ekspertizė (Vilnius, 2000)
AB “ Oruva” verslo plano pagrįstumo ekspertizės tikslas buvo atsakyti į šiuos klausimus: ar Mažeikių AB “Oruva” “Mažųjų dyzelinių variklių gamybos” verslo planas ekonomiškai naudingas ir ar šis verslo planas pagrįstas realiais Lietuvos ekonominę situaciją atitinkančiais paskaičiavimais; ar su valstybės garantija suteiktos AB “Oruva” paskolos dydis atitinka realias verslo plano įgyvendinimo sąlygas, ir kokios tolimesnės AB “Oruva” gaminamų dyzelinių variklių pardavimo perspektyvos. Pagrindinis aspektas, kurio pagrindu buvo analizuojamas verslo plano naudingumas, yra AB “Oruva” sugebėjimas generuoti reikiamas pajamas.
Socialinė-ekonominė situacija Vilniaus apskrityje ir Gardino srityje, bendradarbiavimo tarp jų galimybės (Vilnius, 2000)
Pagrindiniai projekto uždaviniai buvo išanalizuoti Vilniaus apskrities ir Gardino srities ekonominę ir socialinę raidą bei parengti leidinį apie šių regionų plėtros perspektyvas ir investavimo galimybes juose. Projekte taip pat buvo suorganizuoti keli seminarai Vilniuje ir Gardine, kuriuose pristatytas minėtas leidinys. Seminaruose dalyvavo valdymo institucijų, verslo organizacijų bei įmonių atstovai
Baltijos valstybių regionų bruožai: Lietuvos regionai (Vilnius, 2000)
Projekte pateikiami Lietuvos apskričių apibūdinimai geografiniu, ekonominiu bei socialiniu aspektais, išryškinami kiekvienos apskrities specifiniai bruožai.
Logistikos centro Klaipėdoje įkūrimas (Klaipėda, 2000)
Pagrindinis projekto tikslas buvo įkurti logistikos centrą Lietuvoje, kuris taptų EUROPLATFORMS E.E.I.G. asociacijos nariu, jungiančios daugiau nei 70 transporto ir logistikos centrų Europoje. Projekte išdėstyta logistikos centro koncepcija ir jo vaidmuo Lietuvos ūkio plėtroje, taip pat pateikiamos prielaidos logistikos centro įkūrimui Klaipėdoje.
UAB „Ekoelektra“ įsigijimo konsultantas (2000)
ETC darbuotojai organizavo hidroenergijos gamintojos UAB „Ekoelektra“ kontrolinio akcijų paketo įsigijimą iš AB „Lietuvos energija“.
Šiaurės šalių ekonomikos apžvalga (Vilnius, 1998 – 2000)
Leidinį “Šiaurės šalių ekonomikos apžvalga” 2 kartus metuose leidžia Švedijos pramonininkų federacija. Nuo 1998 m. leidinyje pateikiamos šalių apžvalgos: Danijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Islandijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Ekonominių tyrimų centras rengė apžvalgas apie Lietuvos ekonomiką, įskaitant naujas tendencijas šalies ūkyje, vykdomą ekonominę politiką bei ekonominės plėtros perspektyvas.
Lietuva: dabartis ir perspektyvos (Vilnius, 1999 m. rugsėjis)
Konferenciją inicijavo ir ją finansavo JAV tarptautinės plėtros agentūra. 2000 m. rudenį Agentūra baigė savo programą Lietuvoje ir ši konferencija buvo pagrindinis baigiamasis programos renginys. Konferencijos medžiagos ruošimą ir patį renginį organizavo ETC. Konferencijoje buvo nagrinėjami Lietuvos ūkio pasiekimai, problemos bei perspektyvos, siekiant Lietuvai integruotis į pasaulio ekonomines ir politines struktūras, taip pat buvo pateiktos rekomendacijos dėl strateginių sprendimų, kuriuos valstybė galėtų įgyvendinti ateinančiame dešimtmetyje. Renginyje dalyvavo virš 200 dalyvių - Lietuvos politikų, valstybinių institucijų, stambių įmonių vadovų, žinomų politologų ir ekonomistų, taip pat užsienio techninės pagalbos programų atstovų bei mokslininkų.
Konferencijos medžiaga yra išleista atskira knyga anglų kalba “Lithuania: from Transition to Convergence” (Vilnius, 2000).
Vilniaus apskrities tendencijos (Vilnius, 1999)
Ekonominių tyrimų centras parengė šios studijos socialinę ir ekonominę dalis. Šiose dalyse buvo išanalizuotos pastarųjų penkerių metų tendencijos ir esama situacija apskrities ekonominėje ir socialinėje sferose, aptartos pagrindinės problemos bei klausimai, susiję su apskrities ekonominio potencialo išnaudojimu. Studijoje pateikti pasiūlymai dėl Vilniaus apskrities plėtros vizijos formavimo.
Ataskaita apie PSO programos įgyvendinimą: Lietuva (Vilnius, 1999)
PSO programa (Bendradarbiavimo su Centrinės ir Rytų Europos šalimis programa) yra Nyderlandų Ekonomikos reikalų ministerijos programa. 1998 m. ši ministerija inicijavo PSO programos įgyvendinimo 1994-1997 m. laikotarpyje vertinimą. Ekonominių tyrimų centras dalyvavo šios programos vertinime Lietuvoje. Vertinimo metodikos pagrindus parengė Nyderlandų konsultantai iš Research Vor Beleid. Ataskaitoje pateikiama institucinės, socialinės-ekonominės ir regioninės aplinkos apžvalga bei trijų PSO programos projektų Lietuvoje – daržovių auginimo kooperatyvų, Kauno oro uosto ir įmonės “Panevėžio pienas” – vertinimai.
«1 ...
567891011121314151617»